Blog

Dlaczego warto zainwestować w apartamenty nad morzem?

Dlaczego warto zainwestować w apartamenty nad morzem?

Polacy coraz chętniej wybierają wakacje w Polsce. Z badania przeprowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że prawie trzy czwarte Polaków (71%), którzy zdecydowali się na jakiekolwiek wczasy w 2022 r., postanowiło spędzić je właśnie w kraju nad Wisłą. Niezmiennie największą popularnością wśród turystów cieszą się góry oraz morze. Pojawia się zatem pytanie:
Jak można zarobić na tym trendzie?

Jak wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego, tylko w pierwszej połowie tego roku z krajowych obiektów noclegowych skorzystało 14,7 mln turystów. To wynik lepszy o 177% w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. Na nocleg nad Bałtykiem zdecydowały się prawie 3 mln osób, czyli średnio o 230% więcej niż przed rokiem. Mimo inflacji i wszechobecnej drożyzny Polacy są spragnieni choćby kilku dni odpoczynku. 

Dobry czas na zakup apartamentu

Ogromna popularność wakacji w kraju to dobre wieści dla rynku hotelarskiego, który po kilku chudych latach związanych z pandemią COVID-19 powoli staje na nogi. Walka o przetrwanie w trudnych czasach koronawirusa była bezlitosna dla wielu hotelarzy, którzy musieli zamknąć swoje biznesy. Taka sytuacja odbiła się na klientach. Już w tym roku wielu turystów miało problem ze znalezieniem miejsca noclegowego, które odpowiadałoby ich potrzebom. Apartamenty, pokoje czy domki w najpopularniejszych nadmorskich miejscowościach były zarezerwowane na kilka miesięcy do przodu. 

Dlatego właśnie coraz więcej deweloperów próbuje wyjść naprzeciw oczekiwaniom turystów. Wzdłuż linii polskiego wybrzeża powstaje coraz więcej apartamentów inwestycyjnych, których głównym celem jest zapewnienie wczasowiczom wakacji na jak najwyższym poziomie. W przypadku takich inwestycji niezwykle ważna jest lokalizacja. Piaszczyste plaże, malownicze klify, czysta woda – na to zwracają uwagę turyści. Piękne widoki i doskonale rozwiniętą infrastrukturę oferuje np. firma Horizen Development, która w Ustroniu Morskim przygotowuje inwestycję „Ogrodowa 1”.

Miejsce na wymarzone wakacje

Czterokondygnacyjna elegancka inwestycja mieści w sobie 240 apartamentów o metrażach od 30 do 47 m2. Każdy apartament posiada aneks kuchenny, salon z dużymi przeszkleniami oraz taras. Atrakcyjne apartamenty są idealnym rozwiązaniem dla turystów, którzy chcą spędzić kilka dni nad morzem w komfortowych warunkach. 

Ogrodowa 1 to także okazja dla tych, którzy od zawsze marzyli o własnym apartamencie nad morzem, w którym mogliby wypoczywać, a także zarabiać, gdy akurat nie korzystają ze swojego lokum. Gotowe na zysk apartamenty inwestycyjne w Ustroniu Morskim to ochrona kapitału przed inflacją. Horizen Development oferuje model inwestycyjny, który jest bezobsługowy dla właścicieli apartamentów.

Jak to działa?

To bardzo proste. Cały mechanizm można podsumować w trzech krokach:

  1. Deweloper buduje obiekt hotelowy w atrakcyjnej turystycznie lokalizacji.

  2. Deweloper lub firma zewnętrzna zaangażowana do tego celu przez dewelopera zostaje operatorem obiektu.

  3. Inwestor prywatny wykupuje w hotelu apartament na własność, a operator zajmuje się serwisem, odpowiednim obłożeniem oraz obsługą gości.

Przy takim mechanizmie zysk z najmu jest dzielony między operatora i właściciela. W przypadku inwestycji Ogrodowa 1 w Ustroniu Morskim właściciel może liczyć na zyski rzędu nawet 50 000 złotych rocznie. Przy obecnych, przedsprzedażowych, cenach apartamentów mówimy o zarobku aż pół miliona złotych w ciągu ośmiu lat.  Zakupiony apartament jest własnością inwestora, dzięki czemu ma on możliwość np. spontanicznego wyjazdu na wakacje czy weekend bez konieczności szukania lokum. Zarządca zajmuje się wszystkim od znalezienia najemców krótkoterminowych po sprzątanie i wymianę pościeli.

Zyski uzyskiwane z najmu są wyższe od tych na lokatach bankowych, czy w funduszach inwestycyjnych. Ponadto, zakupiona nieruchomość będzie tylko zyskiwała na wartości na przestrzeni lat, dzięki czemu możliwe będzie odsprzedanie jej z zyskiem. 

Analizując dane GUS widać wyraźnie, że po dwóch latach pandemii Polacy coraz chętniej wybierają się na nadmorskie wczasy. Prognozuje się, że w ciągu kilku najbliższych lat liczba turystów nad polskim morzem będzie tylko rosnąć. Dla właścicieli i operatorów apartamentów inwestycyjnych to dobra wiadomość. Mogą być pewni, że problemów z wynajmem lokali nie będzie.

Miejsce na wymarzone wakacje

Czterokondygnacyjna elegancka inwestycja mieści w sobie 240 apartamentów o metrażach od 30 do 47 m2. Każdy apartament posiada aneks kuchenny, salon z dużymi przeszkleniami oraz taras. Atrakcyjne apartamenty są idealnym rozwiązaniem dla turystów, którzy chcą spędzić kilka dni nad morzem w komfortowych warunkach. Ogrodowa 1 to także okazja dla tych, którzy od zawsze marzyli o własnym apartamencie nad morzem, w którym mogliby wypoczywać, a także zarabiać, gdy akurat nie korzystają ze swojego lokum. Gotowe na zysk apartamenty inwestycyjne w Ustroniu Morskim to ochrona kapitału przed inflacją. Horizen Development oferuje model inwestycyjny, który jest bezobsługowy dla właścicieli apartamentów.

Blog

Zobacz inne artykuły