Proces zakupu

Jak wygląda procedura zakupu apartamentu?

Jak wygląda proces zakupu apartamentu | Horizen Development
01.

Podpisanie umowy rezerwacyjnej

Zależy nam na Państwa wygodzie. Umowę rezerwacyjną możemy podpisać zarówno osobiście, jak i zdalnie. Potwierdzeniem chęci zakupu apartamentu jest wpłata kaucji.
02.

Wpłata kaucji

Wpłata kaucji w wysokości 15% ceny apartamentu powinna nastąpić w ciągu w ciągu jednego dnia od podpisania umowy rezerwacyjnej. Kaucja zalicza się następnie na poczet ceny.
03.

Podpisanie umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego

Ma miejsce w Kancelarii Notarialnej w Poznaniu, w terminie do 14 dni od podpisania umowy rezerwacyjnej.
04.

Wpłaty transz

Umowy precyzyjnie określają terminy, w których powinni Państwo dokonywać wpłat poszczególnych kwot. Zadbamy o przypomnienie terminu, gdy ten będzie się zbliżał.
05.

Odbiór i wydanie apartamentu

Serdecznie zachęcamy Państwa do osobistego odbioru apartamentu. Dzięki temu będą Państwo mogli na własne oczy zobaczyć swoją inwestycję i podziwiać efekty. Oczywiście, jeśli z jakiegoś powodu nie mogą Państwo przybyć do nas na przekazanie apartamentu, mogą Państwo wyznaczyć do tej czynności pełnomocnika.
06.

Przeniesienie własności

Ostatnim krokiem na drodze do inwestycji w apartament jest umowa przeniesienia własności. Podobnie jak w przypadku umowy przedwstępnej, ma ona formę aktu notarialnego. Podpisanie odbywa się w Kancelarii Notarialnej.